Diş Beyazlatma Nasıl uygulanır?

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Diş Beyazlatma Nasıl uygulanır?

Diş Beyazlatma Nasıl uygulanır?

Diş hastalıklarının başlıca sebepleri bulunmaktadır. Ağız ve diş sağlığı için öncelikli olarak ağız bakımı ve uzman hekim kontrolünün aksatılmaması gerekmektedir. Diş kayıplarına sebebiyet veren ve sinirim sistemine kadar olumsuz etkileri olan genel sağlık sorunlarına doğrudan zemin hazırlayan diş eti sorunlarının başlıca faktörleri bakteriyel diş plağı, stres, hormonel ilaçlar ve vitamin eksikliğidir. Diş ve diş eti hastalıkları ağızda biriken bakterilerin diş minesin de oluşturduğu plaktan meydana gelmektedir. Yetersiz diş bakımı ve fırçalama plak oluşumuna neden olan başlıca sebepler olmaktadır. Diş ve Diş Eti hastalıkları ağızda biriken bakterilerin diş minesinde oluşturduğu plaktan da  meydana gelmektedir.  Yetersiz diş bakımı ve fırçalama plak oluşumuna neden olmaktadır.

Kişisel olarak ağız ve diş sağlığımızı koruyabilmek için dişlerimizi  günde mutlaka günde iki kez fırçalamamız gerekmektedir.  Çünkü ağız sağlığının en önemli faktörü sişleri fırçalatır. Mutlaka diş ipi kullanılmalıdır. Ağız ve diş yapınıza uygun olması gereken diş ipi sanılanın aksine zararlı değil aslında herkesin kullanması gereken bir materyaldir.  Elbette minimum altı ayda bir de hekim kontrolü yapılması da başlıca faktörlerden biri olmaktadır.

Diş Beyazlatma Nasıl uygulanır?

Yapılan araştırmalara göre ağız ve diş bakımını ihmal eden kişilerin daha mutsuz ve psikolojik yönden daha olumsuz oldukları ayrıca özgüven düşüklüğü yaşadıkları ispatlanmıştır.  Ağız ve diş sağlığı için günlük rutinler mutlaka tekrarlanmalı dişler fırçalanmalı, diş ipi kullanılmalı ve diş hekimine altı ayda bir kontrole gidilmelidir.  Ancak tüm bu bakımlar yapılsa da bazen diş hastalıkları ortaya çıkabilmektedir. Diş hastalıkları genetik veya çevresel faktörler ile ortaya çıkabilmektedir.

Kliniğimizde tüm uzman hekimlerimiz ve görevli personellerimiz ile birlikte hastalarımızın ağız ve diş sağlığı için gereken tüm tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Dent41 alanının en uzman diş hekimleri ile birlikte daha sağlıklı ve daha güzel gülüşleriniz için her zaman yanınızdadır.

Sağlıklı ve güzel gülümsemenin adresi; Ataevler Mahallesi, Sapanca Yolu Cd. No: 24/A, 41180 Kartepe/Kocaeli

Telefon numaramız; 0 (541) 147 41 41

Diş Beyazlatma Nasıl uygulanır? hakkında detaylı bilgi için.

Bizi sosyal medyadan takip edin:)

Menü