Diş Taşı Temizliği Sonrası

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Diş Taşı Temizliği Sonrası

Diş Taşı Temizliği Sonrası  Öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Günlük ağız ve diş bakımlarımızı ihmal ettiğimizde ağızda kalan yiyecekler bakteri oluşumuna sebep olur ve bu bakteriler oluşan bu bakteri atığı gittikçe sertleşir ve diş taşı oluşumuna sebebiyet vermektedir.

Kötü bir görünüme sahip olan diş taşları dişlerde diş eti hastalığına sebebiyet vermektedir.

Diş taşı oluşumunun en büyük nedeni tükürüğün yapısına , dişlerin yeterince fırçalanmama durumuna veya hiç fırçalanmaması sonucu diş taşları oluşumu başlar.

Diş taşı temizliğinde diş hekimi hastanın ağız ve diş sağlığına göre tedaviyi işleme alıp gerekli olanı yapmaya karar verir.  Aynı zaman da karbonhidratlı ve şekerli olan yiyecekler diş taşı oluşumunda etkeni çok fazladır. Düzenle ve yeterli diş fırçalama ile dişlerinizde diş taşı oluşumunu engelleyebilirsiniz.  Bu diş eti tedavisi  hastanın ağız içi muayenesini yaparak standart ve ileri düzeyde yapılan diş eti tedavilerinden gerekli olan yapmaya karar verilir. Ayrıca bazı bölgelerde de diş köklerinin de temizlenmesi gerekmektedir. Diş taşları temizlenmezse diş etlerine zarar verip dişlerin kemik erimesi sonucu kaybedilmesine yol açar.

Diş Taşı Temizliği Sonrası 

Çürük sebebiyeti  ile zarar görmüş, travma gibi nedenlerle madde kaybına uğramış, kırılmış, aşınmış, dişlerin yeniden restore edilmesi için uygulanır.

Ağız ve diş sağlığı genetik ya da çevresel faktörler ile bozulabilmektedir. Bunun yanı sıra ağız ve diş bakımı günlük rutinler ve belirli aralıklarla yapılması gereken kontroller ile desteklenmediği sürece sorun yaşanabilmektedir. Sağlığınız için gerekli olan tüm tedavi yöntemlerini bulabileceğiniz Dent41 Ağız ve diş Sağlığı Polikliniğimizde sizlerin beklentileri ve genel sağlık durumunuza göre tedavi planlaması yapmaktayız.  Kliniğimize başvurduğunuz andan itibaren geçirdiğiniz sağlık sorununuz gerekli kontroller sonrasında belirlenmektedir. Bunun sonrasında tedavi gereksiniminize göre alanında uzman hekimimiz sizin için gerekli olan tedavi sürecini planlamaktadır.

Polikliniğimizde görevli  personellerimiz Hijyenik bir ortamda tedavilerinizin uygulanması amacı ile gün içinde sürekli olarak dezenfekte işlemi uygulamaktadır. Görevli hekimlerimiz tedavi sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve ağız ve diş sağlığınız konusunda nelerden kaçınmanız gerektiğini sizlere detaylı bir şekilde iletmektedir.

Diş Taşı Temizliği Sonrası  detaylı bilgi için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü