Gülüş Tasarımında Kullanılan Yöntemler

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Gülüş Tasarımında Kullanılan Yöntemler

Gülüş Tasarımında Kullanılan Yöntemler

Günümüz de diş sağlığı kadar dişlerin görünümü de çok önemlidir.  Bunun içinde diş sağlığımız ve diş görünümüz önemli olmaktadır. Farklı nedenlerden veya doğuştan bozulan dişler kişinin hem psikolojik olarak hem de sağlık olarak kötü etkilemektedir. Bu durumda hastaların yardımına  “gülüş tasarımı” yetişiyor. Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte, gülüş estetiği de dijital olarak size sunulup önceden nasıl bir diş şeklinizin olacağını göstermesi dijital açıdan çok güzel bir gelişmedir. Genellikle 3 seansta tasarlanabilen gülüş tasarımı da hem hastaların özgüvenini yükseltip hem de sağlıklı bir diş yapısı sunmaktadır.

Gülüş Tasarımı halk arasında “Hollywood gülüş Tasarımı” olarak da bilinmektedir. Çeşitli nedenlerle diş şeklini bozan ve diş etinin görünüm ve estetik bir görünüme kavuşturulması sağlayan tedavi yöntemine denir.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Yöntemler

Gülüş tasarımı uygulaması diş ve diş etindeki farklılıkların hastanın ihtiyaçları ve yüz şekline göre düzenlenmesine ve yeni bir görünüme kavuşturulmasını sağlamaktadır. Gülüş tasarımı uygulaması diş etinde görülen şekil ve biçim bakımından bozukluk ve orantısızlık ve diş renklendirme aşamalarında kullanılmaktadır.

Gülüş tasarımında birçok tedavi aşaması bulunmaktadır. Bunlardan ilk aşaması diş hekimi tarafından belirlenmekte olan tedavi beklentisi ve estetik olarak ihtiyacı belirlenmektedir. Estetik kaplamalar, diş beyazlatma uygulamaları, diş eti tedavileri, diş boyunun uzatılması ve şekillendirilmesi gibi birçok uygulama olarak tedavi süreci tespit edilir ve başlatılmalıdır. Bu tedavide öncelikle dijital gülüş yapılması gerekmektedir. Dijital gülüş tasarımı için üst ve alt çenedeki ölçülerin alınması sonucu yapılır. Bu süreçte ilk randevuda kaydedilip gözlemlenmiş olan veriler doktorlarımız tarafından dijital ortamda değerlendirilip gülüş şekli dizayn edilir.

İzmit Estetik Gülüş Tasarımı, duruş ve gülüş esnasın da diş çene ve gülüşün kişinin ağız ve çene yapısına uygun olup olmama durumuna ve estetize bir şekilde olma durumuna verilen addır.  Gülüş tasarımında tek tip bir tedavi biçimi yoktur. Kişinin ihtiyacı olan gülüş tasarımını farklı kurallar uygulayarak yapılması gerekmektedir. Dişlerde eksik varsa eksik dişin takılması veya çarpık dişlerin ortodontik tedaviyle düzeltilmesi diş eti çekilmesi gibi sorunlar birçok farklı müdahale gerekebilir. Ancak gülüş tasarımında tüm süreç en başından planlanır ve sürecin başındaki tedavinin sonucu demo olarak gösterilir.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Yöntemler detaylı bilgi için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz

 

Menü