İzmit Kanal Tedavisi Süreci

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. İzmit Kanal Tedavisi Süreci

İzmit Kanal Tedavisi Süreci Hakkında sorularınız için bizi takip edebilirsiniz. 

Dent41 Diş Kliniği olarak Kanal Tedavisi Uygulamalarında da sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmekteyiz. Kanal tedavi işlemi dişin en iç kısmında bulunan pulpa adı verilen sinir dokusunun alınmasıyla başlar. Ardından diş kökleri içindeki kanalların genişletilerek dezenfekte edilmesiyle devam eder. En son genişletilmiş kanalların ise doldurulma işlemi yapılır. İşte bu işlemlere Kanal Tedavisi denir. 

Çiğneme sırasında kişiye ağrı veren durumlarda, sıcak – soğuk hassasiyeti oluştuğunda ya da diş eti hastalıkları oluştuğu durumlarda, dişte oluşan çürüklerin pulpaya kadar ilerlediği zamanlarda ve travma sonucu diş sinirlerinin zarar gördüğü durumlarda Kanal Tedavi uygulaması yapılmaktadır. 

Kanal tedavisinin bazı avantajları vardır. Dolgu tedavisiyle bir türlü geçmeyen diş ağrısı ve hassasiyetleri bu yöntemle giderilerek doğal dişiniz ağızda tutulmuş olur. Aslında bu yöntem diş çekiminin bir alternatif tedavi yöntemidir. Bu yöntemle kendi ağzınızda doğal dişiniz daha uzun yıllar boyunca fonksiyonunu devam ettirebilir. Bu sayede çok daha masraflı ve zorlu olan tedavilerden kurtulunmuş olur. Ayrıca implant ve köprü tedavilerini yaptırmanıza gerek kalmaz. 

Kanal tedavisinin bazı dezavantajları da vardır. Bunlardan biri dişler canlılığını kaybettiği için esnekliğinin azalması ve kırılganlaşmasıdır. Diğeri ise hafif renkleşme görülmesidir.

Kanal tedavi uygulaması tek seansta dolgunun büyüklüğüne göre 30 dk – 1 saat arasında sürebilir. Duruma göre aynı seansta 2 – 3 dolgu yapılabilmektedir. 

Tedavi sürecinde lokal anesteziyle birlikte dişin çürüklerinin temizlenmesi sağlanır. Sinirlerin özel aletlerle alınarak kök kanalları yıkanıp genişletilir. Dişte fazla iltihaplanma var ise kök içine bazı ilaçlar dökülerek geçici dolgu ile kapatılıp belli aralıklarla pansuman yapılır. Eğer çok fazla iltihaplanma yoksa kanalların uygun bir kanal dolguyla kalıcı olarak kapatılma işlemi yapılır. Son aşamada ise dişin dolgusu yapılır. Bu aşamada diş dokusuna göre farklı işlemler de uygulanabilir. Mesela diş dokusu ince ise kırılmaması için kaplama benzeri tedavi yöntemine başvurulur. 

Kurallara uygun olarak yapılmış olan kanal tedavi uygulaması genel olarak başarılı bir sonuç alacaktır. Daha başarılı bir sonuç istiyorsanız mutlaka modern ileri teknolojik cihazların kullanılması gerekir. 

Dent41 olarak sizlere en iyi tedavileri sunmak için çalışıyoruz. Siz de muayene olmak isterseniz sizleri de randevunuzu alıp kliniğimize gelmenizi bekleriz. 

Hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İzmit Kanal Tedavisi Süreci
Menü