Kartepe Diş Lezyonu Tedavisi

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kartepe Diş Lezyonu Tedavisi

Kartepe Diş Lezyonu Tedavisi

Dent41 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kartepe’de yenilenen  modern merkezinde hizmetlerine devam etmektedir. Alanının uzmanı ekip arkadaşlarımız ile birlikte sağlığınız için en doğru tedavi yöntemi belirleme ve uygulama süreçlerini titizlikle yönetiyor ve ağız ve diş sağlığınız için elimizde gelenin en iyisini yapıyoruz.  Dent41 Estetik Diş Hekimleri, Çocuk Diş Hekimi, Ortodonti Uzmanı ve Çene Cerrahisi uzmanı ile birlikte hizmetinizdedir. Ağız ve diş sağlığınızla ilgili yaşadığınız herhangi bir sorun için alanının uzman hekimlerimiz sizler için en doğru tedaviyi uygulamaktadır. Dent41 kliniğine başvurduğunuz andan itibaren hastalık öykünüz dikkatlice dinlenmekte ve gerekli tetkikler ile birlikte detaylı muayeneniz sağlanmaktadır. Tüm bu süreçlerinizin ardından şikayet ve saptanan sağlık sorununuza göre alanının uzmanı hekimimiz tedavi planınızı oluşturmakta ve sizin için en doğru tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Kartepe Diş Lezyonu Tedavisi

Ağız içi, çene ve diş yüzeyinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorunu eğer tedavi edilmez ise kişilerin beden ve ruh sağlığını da etkileyen bir unsurdur. Dişin içinde bulunan sinirler tahriş olduğunda veya bakteri ile enfekte olduğunda, apseye ve şiddetli ağrıya neden olabilmektedir. Travma uğramış dişler, kırık dişler ve çürümüş dişlerin birçoğu diş çekimini gerekli kılabilmektedir. Çarpık ve dönük dişler gerekli uygulama yapılmaz ise bir süre sonra diş minesinin zayıflaması ve gücünü kaybetmesi sebebi ile kaybedilebilmektedir. Bunun ile ilgili olarak ortodontik tedavi zamanında ve doğru uygulama ile uygulanmalıdır. Ortodontik tedavi sadece diş teli tedavisi değildir. Ortodonti; çene yapısı, iskeletsel anormallikler vb. sorunları da tedavi etmektedir. Sadece estetik kaygı taşımayıp ilerde karşılaşması mümkün olabilecek diş eti hastalıklarının önlenmesi, çene işlevselliğinin sağlanması ve konuşma bozukluğu olan hastaların bu problemini gidermesini amaçlamaktadır. Dişlerde psikolojik etkenlere bağlı olarak da ortaya çıkabilen bir başka problem ise Bruksizm (diş sıkma) sorunudur. Dişleri gıcırdatma ve sıkma zamanla çene hareketlerinde kısıtlılık ve baş ağrısı  yaratmaktadır. Bu durum tedavi edilmez ise dişlerde aşınma, kırılma, hassasiyet ve diş eti çekilmeleri görülebilmektedir. Günümüzde sıklıkla karşılaşılan bir rahatsızlıktır.

Diş sıkma, gömülü diş, çene problemleri, diş eksikliği, çarpık ve dönük diş, çürük diş vs. tüm ağız ve diş rahatsızlıklarınız için sizi en uzman hekimleri bünyesinde barındıran Dent41 Ağız ve diş sağlığı Polikliniğimize bekliyoruz.

Kartepe Diş Lezyonu Tedavisi dendiğinde akıllara ilk gelen Dent41 güzel gülümsemeleriniz için sizleri bekliyor.

Dent41 hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

Bizi Sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü