Kartepe Estetik Diş Uygulamaları

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kartepe Estetik Diş Uygulamaları

Kartepe Estetik Diş Uygulamaları

Dent41 Ağız ve diş sağlığı polikliniği olarak Kartepe’de modern merkezimizde ağız ve diş sağlığınız için hizmetinizdeyiz. Polikiliniğimizde görev alan tüm hekimlerimiz alanında uzman hekimlerden oluşmaktadır. Bilindiği üzere ağız ve diş sağlığı kişilerin genel sağlığını etkileyen  önemli bir faktördür. Ağız ve diş sağlığı için günlük rutinler mutlaka tekrarlanmalı dişler fırçalanmalı, diş ipi kullanılmalı ve diş hekimine altı ayda bir kontrole gidilmelidir. Fakat Ancak tüm bu bakımlar yapılsa da bazen diş hastalıkları ortaya çıkabilmektedir. Diş hastalıkları genetik veya çevresel faktörler ile ortaya çıkabilmektedir. Diş  hastalıklarının  bir çok farklı çeşidi olduğu gibi bir çok ta farklı tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Nasıl her birimiz birimizden faklı isek tedavi de kullanılacak yöntemler de birbirinden farklıdır.

Kartepe Estetik Diş Uygulamaları

Estetik diş uygulamaları, diş etindeki çekilme ve asimetrik bozuklukları düzelterek dişler ve diş etlerini olması gereken standartlarına ulaşmasını sağlamaktadır. Yontulmuş, yıpranmış, renksiz, yanlış hizalanmış, kırılmış veya lekeli dişlerin düzenlenmesini sağlayarak bir çeşit gülümseme makyajı oluşturan bir uygulamadır. Tedavi başlangıcında hekimlerimiz detaylı muayene ve iyi dinlenmiş bir hastalık öyküsü ile tedaviyi planlamaktadır. Tedavi lokal anestezi altında uygulanmaktadır.

Estetik diş uygulamalarının bir çok çeşidi ve süreci bulunmaktadır. Estetik diş yapısı için öncelikle ağız ve diş sağlığı durumu incelenmeli ve uygulanacak tedavi doğru belirlenmelidir. Kliniğimizde hekimlerimiz diş beyazlatma, zirkonyum kaplama, lamine kaplama, diş eti tedavisi vb. uygulamalar ile gülüş tasarımı uygulama süreçlerinizi yönetmektedir.

Yapılan araştırmalara göre ağız ve diş bakımını ihmal eden kişilerin daha mutsuz ve psikolojik yönden daha olumsuz oldukları ayrıca özgüven düşüklüğü yaşadıkları ispatlanmıştır.  Diş  hastalıklarının  bir çok farklı çeşidi olduğu gibi bir çok ta farklı tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Nasıl her birimiz birimizden faklı isek tedavi de kullanılacak yöntemler de birbirinden farklıdır.

Dent41 alanının en uzman diş hekimleri ile birlikte daha sağlıklı ve daha güzel gülüşleriniz için her zaman yanınızdadır.

Kartepe Estetik Diş Uygulamaları hakkında detaylı bilgi için.

Bizi sosyal medyadan takip edin:)

Menü