Kartepe Ortodonti Tedavisi Yapan Yerler

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kartepe Ortodonti Tedavisi Yapan Yerler

Kartepe Ortodonti Tedavisi Yapan Yerler Hakkında sorularınız için bizi takip edebilirsiniz. 

Ortodonti Nedir? 

Uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden, bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimlerinin uzmanlık dalıdır. 

Ortodontik Problemler Nedir ve Neden Oluşur? 

Kişinin dış görünüşünü ve ağız yapısını etkileyen bozukluklardır. Çoğunlukla dişlerin ve çenenin gelişim döneminde yanlış konumlanmasından kaynaklanır. 

Çene darlığından dişlerin üst üste binmesi, yer fazlalığı nedeniyle aralıklı dişler, ileri ve geri çene durumları, küçük yaşta erken diş kayıpları ortodontik bozuklukların temelini oluşturmaktadır. Ayrıca diş kırık ve çürükleri ve protezler ile ağız hijyeninin olması gerektiği gibi sağlanamaması da ortodontik bozuklukları beraberinde getirir. 

Ortodonti Nasıl Tedavi Edilir? 

Alt çenenin önde ya da geride olmasıyla birlikte hastanın yaşı göz önüne alınarak tedavi yöntemine karar verilir. Hastanın ergenlik çağında ve alt-üst çenesi geride olması durumunda ortodontik tedavi yöntemine başvurulabilir. Eğer hasta yetişkin ise iskeletsek bozuklukların tedavisi ortodonti ve cerrahi iş birliği ile gerçekleştirilir. 

Erken yaşta fark edilen ortodontik problemlerin önlenmesi, iskeletsel gelişimin tamamlanması açısından önem arz etmektedir. 

Ortodontik Tedavi Gerekli midir? 

Ortodontik tedavi yalnızca estetik kaygısı taşımayıp ileride karşılaşılması mümkün olan diş eti rahatsızlıklarının önlenmesi, çene eklemindeki problemlerin önlenmesi, konuşma bozukluğu olan bireylerin bu problemlerini gidermesi amaçlanmaktadır. 

Kartepe Ortodonti Tedavisi Yapan Yerler Konusunda en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek isteriz. Detaylı sorularınızı Dent41 Kliniğimize yöneltebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ortodontik rahatsızlıklar giderilmediğinde kişinin sosyal hayatını etkileyen sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Ailelerinin çocuklarında gördüğü problemlerde hemen hekimlere başvurulmalıdır. Erken dönemlerde fark edilecek ortodontik bozukluklar hızlı bir şekilde giderilebilir. İleriki yaşlarda giderilmeyen ortodontik problemler büyük rahatsızlıklara sebep olabilir. Tedaviye ne kadar erken başlanırsa sonuç o kadar iyi ve uzun ömürlü olacaktır. Siz de bu problemlerden kurtulmak istiyorsanız Dent41 Kliniğine gelerek muayene olabilirsiniz. 

Ortodonti tedavi ve uygulamasının fiyatları her kişi ve bütçeye uygun olacak şekilde uygulanmaktadır. Tek çene ve çift çene olmak üzere fiyatlar değişmektedir. Siz de ortodonti tedavisi olmak istiyorsanız Dent41 Kliniğine bekleriz. 

Kartepe Ortodonti Tedavisi Yapan Yerler Hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü