Kocaeli Diş Estetiği Nedir?

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kocaeli Diş Estetiği Nedir?

Kocaeli Diş Estetiği Nedir?

Kocaeli Diş Estetiği Nedir? Hakkındaki sorularınız için Dent41 Klinik’imizi takip edebilirsiniz.

Diş teli tedavisini ortodonti hekimleri tarafından tedavi uygulanır ve diş teli tedavisine ortodontik tedavi de denir. Diş ve ağızdaki çevre dokular kaynaklı oluşan düzensizlikler tespit edilir ve uygun tedavi uygulanır. Diş, çene ve ağızın uyum içerisine getirilmesi işlemi uygulanır. Ortodontik tedavi sayesinde her yaştaki insanın güzel bir gülümsemeye sahip olması sağlanır. Ağız ve diş sağlığı konusunda daha kaliteli bir yaşam sürülür.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Dişlerin ideal konumlarında sıralanması, çeneler arası ilişkilerin düzenlenmesi için birçok tedavi aygıtı ve yöntemi bulunmaktadır. Diş teli tedavisi dişe uygulanan hafif bir baskıyla dişleri yerlerine getirmekle gerçekleşir. Ortodonti tedavi sürecinin türüne ve uygulanacak süreye hastayla birlikte karar verilir. Problemin derecesine, çeneler arası ilişkiye, dişler arası boşluğa göre değişiklik göstermektedir. Dişe yapıştırılan içinden tel geçen parçalara braket adı verilir. Metal, kompozit, zirkonyum ya da seramik olabilir.

Kocaeli Diş Estetiği Nedir? Konusunda en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek isteriz. Detaylı sorularınızı Dent41 Klinik’imize yöneltebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hangi Yaşlarda Diş Teli Tedavisi Uygulanır?

Yaklaşık 7 yaşındaki çocukların ortodontik muayene sürecinden geçmeleri tavsiye edilir. Böylece ağız ve dişte olan problemler önceden belirlenir. Tedavi gerektiren süreçler planlanır. Erken teşhis sonucu görülen tedaviler zamanı gelince erken tedavi yöntemi uygulanır. Ancak bu tedaviye genel olarak büyüme çağı olan 10 – 13 yaşından önce başlanmaz. Bu yaşlarda tedavi uygulanmaya başlanır. İlk randevuda genelde bir işlem yapılmaz, muayene ve kontroller yapılır, alınan röntgenler detaylıca incelenir ve değerlendirilir.

Yetişkinlerde ise tedavi yöntemi her yaşta uygulanabilir ancak yaş farklılığına ve ilerlemesine göre yöntemlerde ve sürede değişiklikler olacaktır. Yetişkinlerde daha sert bir tedavi yöntemi ve uzun süreli tedavi olmaktadır.

Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bu süre de hastaya göre farklılık gösterebilir. Fakat ortalama süresi 1 – 3 yıl arası sürebilmektedir. Kesinlikle periyodik kontroller aksatılmamalıdır. Çünkü doktorunuz gerekli gördüğü durumlarda düzenlemeler yapacaktır.

Siz de diş teli ya da ortodontik bir tedaviye başvurmak istiyorsanız en kısa sürede bizlere ulaşmanızı tavsiye eder ve sizleri Dent41 Klinik’ine bekleriz.

Kocaeli Diş Estetiği Nedir? Hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü