Kocaeli Estetik Diş Klinikleri

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kocaeli Estetik Diş Klinikleri

Kocaeli Estetik Diş Klinikleri

Estetik diş hekimliği bireyin sağlıklı olmasının yanı sıra estetik açıdan da etkileyici bir diş, çene yapısına sahip olmasını sağlamaktadır. Bu tedavi metodu içinde farklı tekniklerin yanı sıra teknolojiden de sıklık ile yararlanmaktadır. Amaçlanan estetik görüntü kişinin fiziksel ve sosyal özelliklerine göre belirlenmektedir.  Bu sebeple kişiden kişiye göre  değişen özel tasarımlar olmaktadır. Estetik diş yaptırmak isteyen kişinin ağız, çene, yüz yapısı ile birlikte değerlendirildikten sonra doğal ve ideal görüntü dijital ortamda tasarlanmaktadır. Bu şekilde hastanın beğenisine sunularak başarılı bir tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

 

Kocaeli Estetik Diş Klinikleri

Estetik diş hekimliğinde uygulanan bazı işlemler;

Kompozit Dolgu

Bu tip işlemlerde geçmişte kullanılan gri dolguların yerini kompozit adı verilen estetik dolgular almaktadır. Kompozit dolgu uygulaması ile doğal bir görünüm sağlanmaktadır.

Porselen Dolgu

Porselen diş kaplama  ile de bir veya birden fazla dişin eksikliğinde veya dişlerin bir çok açıdan sağlıksız olduğu durumlarda başarılı sonuçlar vermektedir.

Pembe Estetik

Bir diğer ismi ile diş eti estetiği estetik diş hekimliğinin bir diğer uygulamasıdır. Dişin etrafını saran yumuşak ve sert dokularda meydana gelen ve diş etlerinden kaynaklanan estetik problemlerin önüne geçilmesi ve tedavi edilmesi amaçlanmaktadır.

Diş Beyazlatma

Diş ağartmakta olarak bilinen bu yöntemimin amacı dişlerin renginin daha beyaza yakın renge dönüştürülmesi işlemidir. Dişin rengi genetik nedenler ile veya beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak  daha sarı ya da zaman içinde daha koyu olabilmektedir.

Ağız ve diş sağlığı için günlük rutinler mutlaka tekrarlanmalı dişler fırçalanmalı, diş ipi kullanılmalı ve diş hekimine altı ayda bir kontrole gidilmelidir.  Ancak tüm bu bakımlar yapılsa da bazen diş hastalıkları ortaya çıkabilmektedir. Diş hastalıkları genetik veya çevresel faktörler ile ortaya çıkabilmektedir.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden merkezimizde Hastalarımızın memnuniyeti öncelikli olarak amacımızdır.

Dent41 alanının en uzman diş hekimleri ile birlikte daha sağlıklı ve daha güzel gülüşleriniz için her zaman yanınızdadır.

Kocaeli Estetik Diş Klinikleri hakkında detaylı bilgi için.

Bizi sosyal medyadan takip edin:)

Menü