Kocaeli Gömülü Diş Tedavisi Yapan Klinikler

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kocaeli Gömülü Diş Tedavisi Yapan Klinikler

Kocaeli Gömülü Diş Tedavisi Yapan Klinikler öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik tedavi yetişkinlerde var olan çapraşıklık, kapanış düzensizliklerinin ve çene yüz bozukluklarının düzeltilmesinde yardımcı olur. Küçük çocuklarda ise daha gelişimde oldukları için dişlerin doğru uzamasında ve çene gelişiminde büyük oranda yardımcı olur.

Ortodontik Tedavi Kaç Yaşında Başlar?

Hemen her yaşta ortodontik tedavi yapılmasına rağmen, hastanın problemine göre ideal bir yaşı vardır. Çocuklarda 10 ile 12 yaşları arasında tedavi yapılabilir. Süt dişleri düşmüş olur ve çene uzun süreli ortodontik tedaviyi destekleyecek haldedir. Her yaştan muayneye gelen hastalarımız olduğu için Dent 41 ailesi olarak bizlerle rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Porselen Lamina Kaplama nedir?

Yaprak porselen olarak da tanımlanan porselen lamina kaplama, estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldırır. Dişteki kırılma veya deforme olma durumlarına göre dişlerin ön yüzeyine hafif aşındırma işlemi yapılır. Sonra ince bir tabaka porselenin dişlerin ön yüzlerine yapıştırılması ile olur.

Kocaeli Gömülü Diş Tedavisi Yapan Klinikler hakkında detaylı sorularınız için bizleri takip edebilirsiniz.

Porselen Lamina Kaplama Kimlere Uygulanır?

Porselen lamina kaplama diş ve çene gelişimini tamamlamış kişilere uygulanmaktadır. Kaplama uygulanacak bireylerde; diş sıkma veya gıcırdatma alışkanlığı var ise bu durumu minimuma indirilmesi gerekmektedir. Bunun için de gece plağı veya botoks uygulaması gibi tedavi yöntemlerimiz mevcuttur.

Diş İmplantı Nedir?

Diş İmplantı eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine titanyumdan yapılmış vidaların yerleştirilmesi işlemidir. Bu vidaların üzerine diş protezlerleri yerleştirilir. Diş implantının en iyi avantajı komşu dişlere zarar verilmemesidir. Yani komşu dişlere herhangi bir kesilme işlemi uygulanmaz.

Diş İmplantı Acı Verir Mi?

Çoğu hastalarımızdan aldığımız ilk soru diş İmplantı çok acı verir mi doğrultusunda oluyor. Diş İmplantı uygulamasında anestezi uygulaması yapıldığından dolayı herhangi bir ağrı duyulmaz. Diş İmplantı uygulamasında çene kemiği ve diş eti açıldığından dolayı bu cerrahi işleme bağlı olaraktan hafif derecede ağrılar duyulabilir. Ancak biz Dent 41 ailesi olarak uzman kadromuzun emin ellerinde tedavi göreceksiniz.

Kocaeli Gömülü Diş Tedavisi Yapan Klinikler hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü