Kocaeli Protetik Diş Tedavisi

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kocaeli Protetik Diş Tedavisi

Kocaeli Protetik Diş Tedavisi Hakkında sorularınız için Dent41 Klinik’ i takip edebilirsiniz.

Porselen Diş Kaplama Nedir?

Dişlerin ön kısmını saracak şekilde dişe yerleştirilen ve ince, diş rengindeki kaplamalara diş kaplaması denir. Diş kaplamaları genelde porselen veya kompozit materyallerle üretilmektedir. Uygulandıktan sonra kalıcı olur.

Hangi Durumlarda Yapılır?

Porselen kaplama; çapraşık dişlerde, eksik diş veya kaybedilen diş varsa, çözüme varılamayan çürük tedavilerinde, diş kırıklarında ve estetik amaçlı durumlarda uygulanmaktadır.

Gömülü Diş Tedavisi Nedir?

Gömülü diş veya gömük diş olarak da adlandırılır. Ağızda çıkması gereken yerde çıkması gerektiği süre geçmesine rağmen çıkmamış dişlere denmektedir. Gömülü dişlerin hepsi çene kemiğinin içinde kalabileceği gibi aslında doğru yerde olmasına rağmen üzerlerinde yumuşak doku olduğundan da görünmeyebilir. Gömülü diş operasyonlarında, dişin yer aldığı bölge lokal anestezi ile uyuşturulup, diş etrafındaki kemik kaldırılarak gömülü diş çekilir. Diş çekim yapıldıktan sonra dikiş atılıp tedavi süreci başlatılır. Yaklaşık bir hafta ile on gün sonunda dikişler alınıp tedavi sonlandırılmaktadır.

Konservatif Diş Nedir?

Konservatif diş tedavisi çürük önleyici ve çürükten temizleyici bir tedavi yöntemidir. Mine ve dişin kısımlarında oluşan çürükler, diş hekimliğinde kullanılan özel aletlerle temizlenir. Sonra ise sağlam kalan diş dokuları korunarak eski diş yapısı ile aynı şekil alacak biçimde doldurulur ve dişin eski fonksiyonuna geri gelmesi sağlanır.

Dent41 Kliniği olarak sağlığınız bizim de önceliğimiz. Güzel gülüşler sizin de hakkınız. Sağladığımız hizmetler ile hastalarımızı memnun etmeye devam ediyoruz. Kocaeli Protetik Diş Tedavisi ve diğer sorunlarınıza etkili ve doğru çözümler için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Protetik Diş Tedavisi Nedir?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak eksilen veya kırılan dişlerin yeniden onarılması ve tamamlanması amacıyla yapılan tedavi yöntemidir. Sağlıklı dişler aynı anda mutluluğun da kaynağı olduğundan protetik diş tedavisinin ihmal edilmeden yapılması gerekir.

Protetik Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Diş çürümesine bağlı dişini kaybeden, kırılma veya dökülme nedenleriyle bağlı diş kaybına uğrayan, dişleri arası boşluk bulunan, estetik bir görünüş elde etmek isteyen hastalara Protetik Diş Tedavisi uygulanabilmektedir.

Kocaeli Protetik Diş Tedavisi Hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü