Kocaeli’de En İyi Diş Beyazlatma Yapan Klinikler

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kocaeli’de En İyi Diş Beyazlatma Yapan Klinikler

Kocaeli’de En İyi Diş Beyazlatma Yapan Klinikler

Ağız içerisin de diş kaybının önüne geçilip hem çürüyen hem de kırılan dişlere uygulanmaktadır. Ağız ve diş tedavilerinin başında gelen  ve kırılmış ve çatlamış dişlere uygulanmaktadır.  Ağız sağlığını korumak için tedavilere genel de diş dolgusunun nasıl yapıldığını ise ve neden zarara uğradığına bağlı da değişmektedir. Dolgu işlemlerin de genel olarak diş ağrısı ve hassasiyeti 12 saati alır. İşlem sonrasın da ise yemek tercih edilmemeli ve soğuk sıcak yemekler yenmemelidir. Diş dolgusu çürümüş veya kırılmış kişilerin de restore edilmesi gerekmektedir. Görevini yerine getiremeyen dişler eğer tedavi edilmezse diş tamamen kaybedilebilir. Deforme olan dişlerinizi 41 DENT olarak en iyi haline sokup eskisinden daha yeni bir forma dönüştürmekteyiz daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dolgu işlemin de ilk aşama da diş yapısı, dolgu için uygun hale getirilir. Ve aşama olarak çürük temizlenip ve uzaklaştırılan eski bir diş dokusu arındırılır. İkinci aşama olarak da ağız içindeki estetik gereklilik dolgunun malzemesi olarak boşluk olarak doldurulur. Lokal anestezi uygulanabilir.  Üst çeneye uygulanan işlemde 3 saat, alt çenede ise 5 saat sürülebilir. Kullanılan dolgu materyaline göre de işlem süresi de değişiklik görülmektedir.

Kocaeli’de En İyi Diş Beyazlatma Yapan Klinikler

Ortodontik tedavi yetişkinlerde var olan çapraşıklık, kapanış düzensizliklerinin ve çene yüz bozukluklarının düzeltilmesinde yardımcı olur. Küçük çocuklarda ise daha gelişimde oldukları için dişlerin doğru uzamasında ve çene gelişiminde büyük oranda yardımcı olur. Porselen lamina kaplama diş ve çene gelişimini tamamlamış kişilere uygulanmaktadır. Kaplama uygulanacak bireylerde; diş sıkma veya gıcırdatma alışkanlığı var ise bu durumu minimuma indirilmesi gerekmektedir. Bunun için de gece plağı veya botoks uygulaması gibi tedavi yöntemlerimiz mevcuttur.

Kompozit dolgu reçine maddesiyle yapılan bir malzemedir. Hamur kıvamdayken dişe yerleştirilir ve halojen ya da led ışıkla sert kıvama getirilir. Dişe kimyasal olarak bağlanır. İyi yapılmış bir kompozit dolguyu ayırt etmek pek mümkün değildir.

Dolgu İşlemi Sonrası Bilmemiz Gerekenler

  • Uyuşukluk geçmeden yemek yenmemelidir.
  • Dolgu işlemi sonrası 2 hafta sonunda geçmeyen ağrılar olursa hekim tarafından dolgu kontrol ettirilmelidir.
  • Yapılan dolgu ne kadar derinse hassasiyet süresi de o kadar uzun olmaktadır.
  • Diş eti bölgesinde birkaç gün rahatsızlık olabilir.

Kocaeli’de En İyi Diş Beyazlatma Yapan Klinikler Daha fazla bilgi için bizi takip edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü