Kocaeli’de En iyi Lamine Kaplama Yapan Yerler

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kocaeli’de En iyi Lamine Kaplama Yapan Yerler

Kocaeli’de En iyi Lamine Kaplama Yapan Yerler

Lamine Diş uygulaması son dönemde büyük ilgi görmektedir. Dişlerin kesilmesinde sadece milimetrik olarak inceltilmesini yapan bu işlem de sağlam diş dokusu korunup yaklaşık olarak

0.3 ve 0.7 mm inceltilen dişlerin yüzey bölümüne yaprak şeklinde porselenler yapıştırılmaktadır.  Latincede ki anlamı da yapraktır.  Bu uygulama da insanlar arasında yaprak diş olarak da adlandırılmaktadır. Yaprak formundaki porselen olan yapı en önemli özelliği ve isme uyumu açısından ince olmasıdır.

Zira bu uygulama son dönemde baya ilgi görmektedir. Yaprak formunda ki porselenlerin en önemli özelliği de son derece ince olmalarıdır. Bununla birlikte ışığın geçmesine tanık olan bir malzeme olması da son derece doğal görünüm sergileyen bir uygulamadır.

Kocaeli’de En iyi Lamine Kaplama Yapan Yerler

Lamine Diş tedavisi hemen herkesin faydalanabileceği ve halk arasında da yaprak  kaplama olarak bilinen lamine diş kaplama hasta için zorlayıcı bir süreci kapsamaz. Gayet tedavisi kolay ve konforlu olan bu işlem ihtiyacı olan herkes için tavsiye edilmektedir. Estetik açıdan da mükemmel sonuçlar elde etmeyi sağlayan bu işlem öncellikle hastanın ağız içi ölçülerinin alınmasını gerektiriyor. Ağız içi ölçüsü alınan hasta da bu ölçüler kapsamında bir model hazırlanıyor ve diş hekimi ve hasta arasında ortak bir model mutabık kılınıp olması gerektiği gibi hazırlanıyor. Bu işlem sırasında hastaya özel olarak yaprak formunda hazırlanan kaplamalar özel bir yapıştırıcı kullanarak dişe yapıştırılmaktadır.

Günümüz de lamine diş kaplama 3 ayrı şekilde gerçekleştiriliyor.

Yaprak porselen diş

Yaprak zirkonyum

Ve Kompozit lamina

Toplum arasında yaprak diş olarak da adlandırılan lamine dişler porselenin ışığı geçirme özelliği ve aynı zamanda da hafif darbeler sonucunda dayanıklı olması ile birlikte bu yöntem çok daha fazla tercih edilmektedir. Kişinin doğal diş tonuna uygun bir renk seçiliyor ve böylelikle doğal görünüm aynı kalması sağlanıyor. Lamine uygulaması 2-3 seansla tamamlanıp ancak hastanın ağız ve diş durumuna bağlı olaraktan işlem öncesinde bazı tedaviler uygulanabilmektedir. Bu tedaviler önemli ve dişi etkileyen tedaviler ise lamine diş kaplama seansı elbette artmaktadır.

Kocaeli’de En iyi Lamine Kaplama Yapan Yerler Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyadan bizi takip edebilirsiniz.

Menü