Tüm Ağız İmplant Yaptırılabilir mi?

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Tüm Ağız İmplant Yaptırılabilir mi?

Tüm Ağız İmplant Yaptırılabilir mi?

İmplant eksik diş tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinde diğer tedavilere göre komşu dişlere zarar verilmez . Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplantla diş kökü görevini görür. Doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

18 Yaş ve üzerinde , çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanabilmektedir. Tedaviden önce çene yapısının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgenler ile incelenerek tespit edilmektedir.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Tedavi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gerekmektedir. Çene kemiklerinin ve dişlerin ölçüsü alınır. İmplantların yerleştirilmesi için iki seçenek bulunmaktadır.  Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra  üzeri diş eti ile kapatılır ve sonrasında iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılmaktadır. Her iki durumda da geçici bir köprü  yerleştirilmektedir. Alt çene için 3 ay,  üst çene için 6 ay iyileşme süreci beklenmektedir. Bazı zamanlar implant üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilmektedir. İmplantla hasta güvenle gülebilmekte  ve yemek yiyebilmektedir.

İmplant Tedavisi Acıtır mı?

Cerrahi bir işle olan implant tedavisi işlem öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sepetten ötürü hasta herhangi bir acı veya ağrı durumu hissetmez.  Ancak aynı gün içinde uyuşukluk etkisi azaldıkça hafif ağrılar olabilmektedir. Bu ip ağrılar normal karşılanmaktadır.

Tüm Ağız İmplant Yaptırılabilir mi?

İmplant tedavisi süresi hastanın çene kemiğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak üç ay sonrasında imptlanlar diş ile bütünleşmiş olmaktadır. Daha sonrasında alınacak randevu ile birlikte  bir iki seans protez uygulaması yapılmaktadır. Toplamda bu süreç 4 ayı bulabilmektedir.

Dent41 Ağız ve diş sağlığı polikliniğinde alanında uzman çene cerrahlarımız diş eksikliği tedavinizde her zaman yanınızdadır.  İmplant tedavisi çene cerrahisi uzmanı tarafından uygulanması gereken, uzmanlık gerektiren bir tedavidir.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden merkezimizde Hastalarımızın memnuniyeti öncelikli olarak amacımızdır.

Dent41 alanının en uzman diş hekimleri ile birlikte daha sağlıklı ve daha güzel gülüşleriniz için her zaman yanınızdadır.

Tüm Ağız İmplant Yaptırılabilir mi? hakkında detaylı bilgi için.

Bizi sosyal medyadan takip edin:)

Menü