Zirkonyum Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır?

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Zirkonyum Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır?  Öğrenmek için doğru yerdesiniz

Diş problemi yaşayan hastalar çoğunlukla porselen kaplama şeklinde uygulanır. Diş kaplamaları ikiye ayrılmaktadır. Metal destekli veya Metal desteksiz. Daha estetik bir gülüş için hastalarda diş hekimleri de daha estetik tedavi yaklaşımları içerisindedir. Bu estetik ihtiyaçlar, diş hekimliğin de daha estetik olan zirkonyum kaplama alt yapı dişleri daha sık kullanılmasına gündeme getirir. Zirkonyum diş kaplamanın ışık geçirgenliği metal destekli olan kaplamalara göre daha fazla olması nedeniyle diş etlerinde koyu bir tabaka oluşturmaz. Metal kaplama dişlerde beklenen diş eti kenarlarından siyah renk yansıması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Şeffaf ve doğal görünüm elde edilmiş olunur. Zirkonyum kaplama sigara veya başka nedenler ile oluşan lekeleri en aza indirgeyip ağız kokusuna yol açmaz. Ağızda tat değişikline neden olmaz.

Zirkonyum Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır?

Diş Tedavileri elbette her zaman yüksek diş ağrısı veya benzeri sebepler ile olmamaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi diş tedavilerinde zamanında müdahale oldukça önemli bir unsurdur.  Ağız ve diş sağlığı problemleri  çevresel faktör ve yaşam tarzı ile beraber genetik yapı ile de ilgili olabilmektedir. Eğer bir kişi alkol ve tütün ürünleri kullanıyor veya dişlerini düzenli fırçalamıyor ise dişlerde sararmalar oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda kliniğimizde diş beyazlatma uygulamaları da uygulanmaktadır. Bir diğer örnekte ise bazı hastalarımızda küçüklükten gelen alışkanlık ile parmak emme alışkanlıkları bulunmaktadır. Bu gibi durumlar kişinin ağız yapısını kötü etkilemekte ve diş yapısını bozmaktadır. Bunu gibi durumlarda gerekli tetkiklerden sonra uygulanacak tedavi ise çeşitlilik gösterir. Polikliniğimizde şeffaf plak tedavisi ve ortodontik tedaviler ile birlikte kaplama yöntemleri de uygulanmaktadır. Estetik açıdan dişlerinizin daha güzel görünümü için zirkonyum,  lamine, porselen vb. kaplama yöntemleri uygulanarak gülüş tasarımı oluşturulmaktadır.

Diş tedavi uygulamaları günümüzde çok gelişmiş durumdadır. Yani birçok farklı diş hekimliği uygulamaları vardır. Bunlardan biri de estetik diş hekimliğidir. Buradaki ana amaç kişinin gülüşünün daha güzel bir hale getirilmesi ve dişindeki problemlerin çözülmesidir.  Daha da ilerleyen durumlarda gülüş tasarımı devreye girmektedir. Burada kişinin daha düzgün ve güzel bir diş dizilimi ile gülüşünü güzelleştirmek amaçlanmaktadır.

Zirkonyum Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır? Daha fazla bilgi için bizi takip edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü